درباره ی نیکی کریمی
درباره ی ،نیکی کریمی، بازیگر و کارگردان سینما
نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهارم آذر 1393 توسط یک دوست
به نقل از سایت سینمانگار فیلم سینمایی چهارشنبه نوزدهم ابان به کارگردانی وحید جلیلوند و بازی نیکی کریمی مراحل تدوین و صداگذاری خود را طی می کند قرار است کارن همایونفر هم موسیقی متن این فیلم را بسازد ،عکس ها و شرح کامل این خبر در لینک زیر قابل دسترس است.

+اخرین خبرها و عکس ها از فیلم سینمایی چهارشنبه نوزدهم ابان

 

نیکی کریمی در فیلم چهارشنبه نوزدهم ابان

 پی نوشت:به نظر می رسید نام این فیلم به چهارشنبه نوزدهم اردیبهشت تغییر پیدا کرده باشد ولی هنوز در منابع خبری مختلف با اسم چهارشنبه نوزدهم ابان معرفی می شود.

نوشته شده در تاريخ سه شنبه چهاردهم مرداد 1393 توسط یک دوست
بازی نیکی کریمی در سریال صد قسمتی کیمیا به کارگردانی جواد افشار (در حال تولید)

 

 

 

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه یازدهم تیر 1393 توسط یک دوست
فیلم سینمایی زندگی جای دیگری است به کارگردانی منوچهر هادی را دیدم ،روایت بهیاری که به مرگ نزدیک می شود و توی فرصت کوتاهی که دارد باید نگاهش را به دنیای اطرافش تغییر دهد ،بهیاری که بیشتر رفتار و نوع کارش در بیمارستان به پزشکان نزدیک است و نمی دانم چرا توی لحظه هایی مرا یاد فیلم محبوب ریش قرمز اثر کوروساوا با بازی هنرمندانه ی توشیرو میفونه انداخت .

شهرزاد (نیکی کریمی ) همسر سابق داوود (حامد بهداد )،نقش زن جوانی که یکتا ناصر بازی می کند و علی همسر جدید شهرزاد که پارسا پیروزفر نقش ان را ایفا کرده به نوعی شخصیت هایی هستند که منوچهر هادی تلاش کرده به کمک انها قصه اش را تعریف کند ،به نظرم فیلم در تعریف قصه ای که داشته موفق بوده ولی سوالات بی جوابی را در اصل اثر باقی می گذارد که خلاف روند و کلیت جهان بینی فیلم است.

انسانی به مرگ نزدیک می شود که به هر دلیلی به خاطر عدم درک و متفاوت بودن نوع نگاهها از همسرش جدا شده و حالا در موقعیتی قرار گرفته که هم باید به فکر اینده ی فرزندانش باشد ،هم به خاطر مشکلی که برای همسر جدید شهرزاد به وجود امده راه حلی پیدا کند ،جواب مساله ای که پیچیدگی ان را نمی توان با روشی که داوود (حامد بهداد )در انتهای فیلم انتخاب می کند به سادگی قبول کرد.

نسخه ای که منوچهر هادی در فیلم زندگی جای دیگری است برای مخاطبانش پیچیده شاید به لحاظ دراماتیک تکان دهنده و جالب باشد ولی هرگز نمی تواند نمره قبولی از معیارهای واقعی زندگی بگیرد ،این که یک نفر تاریخ مرگش را بداند هرگز توجیه خوبی نیست برای گردن گرفتن گناه نکرده و مسیری که در پایان حامد بهداد می رود با این که هیچ کسی از مجازات یک انسان بی گناه خشنود نمی شود ولی طرح این قصه در قصه ی اصلی و استفاده از ان برای پایان بندی ،قابل پذیرش نیست.

سوال اینجاست که ایا بن بست علوم پزشکی برای بعضی بیماری های سخت به معنای بن بست مسایل و مشکلات اجتماعی و حقوقی  جامعه ی امروز است ؟فقط با قبول این فرض به سادگی می توان  راه حل های این چنینی را پیشنهاد داد.

با این که فیلمساز از غافلگیر کردن مخاطب در تصمیم نهایی حامد بهداد حسابی لذت برده ولی کاش برای لحظه ای به این موضوع فکر می کرد که با این کار هرگز نمی توان فداکاری پدرانه یا محبت احتمالی به مادر فرزندانش را احساس کرد ، که هدف هرگز وسیله را توجیه نمی کند .

شخصیت پردازی داوود (حامد بهداد ) طوری هست که چرخش های ناگهانی شخصیتی او در فیلم با زمان بندی های مورد نظر همخوانی چندان منطقی ندارد .

زندگی جای دیگری است به کارگردانی منوچهر هادی در تاثیرگذاری حسی و خلق سکانس های به یادماندنی موفق عمل کرده ولی  با بی رحمی خط بطلانی روی همه ی باورهای امید بخش می کشد، خطی که به جای خوبی ختم نمی شود و فقط نمایش  نادیده گرفتن امید و انتخاب بیراهه به جای راه است .

 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه سیزدهم بهمن 1392 توسط یک دوست
عکسهایی از نیکی کریمی در فیلم سینمایی زندگی جای دیگری است به کارگردانی منوچهر هادی

 

 

نوشته شده در تاريخ شنبه شانزدهم آذر 1392 توسط یک دوست
تمشک با نقش افرینی نیکی کریمی و دیگر هنرمندان سینمای ایران به کارگردانی سامان سالور مراحل فنی را برای اماده شدن طی میکند ،عکسهایی از بازی نیکی کریمی در فیلم تمشک :

 

نیکی کریمی

 

فیلم تمشک

 

تمشک

 

نوشته شده در تاريخ جمعه یکم آذر 1392 توسط یک دوست
ان طور که نیکی کریمی در صفحه ی شخصی خود خبر داده فیلمبرداری سریال سرزمین کهن  به کارگردانی کمال تبریزی با بازی نیکی کریمی و شهاب حسینی ادامه دارد ،امیدوارم شرایطی فراهم شود تا فیلم سینمایی خیابان های ارام به کارگردانی کمال تبریزی و بازی نیکی کریمی هم اکران شود .

 

نیکی کریمی در سریال سرزمین کهن

 

نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و چهارم آبان 1392 توسط یک دوست
نیکی کریمی در صفحه ی شخصی خودش عکسی از فیلم تمشک با نقش افرینی نیکی کریمی  و کارگردانی سامان سالور منتشر کرد .

 

فیلم سینمایی تمشک

 

پی نوشت:

 

 

 

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ششم آبان 1392 توسط یک دوست
فیلم بشارت به یک شهروند هزاره سوم به کارگردانی محمد هادی کریمی و نقش افرینی نیکی کریمی و دیگر بازیگران مطرح سینمای ایران به نظرم یکی از اثاری است که  در کنار  تحلیل تکنیکی و پرداختن به موضوع ساختار فیلمنامه ،کارگردانی ،تدوین  و مسائلی این گونه باید بیشتر به موضوع مهم محتوایی ان پرداخته شود .

 

به نظرم فیلمساز در بیان روایت قصه ای با محوریت ایمان و هشدار نسبت به خطر گروههای منحرف و از ان مهمتر اسیب های فردی و اجتماعی حاصل از ان موفق عمل کرده و  با بیانی روشن در مدیوم سینما و قصه ای مشخص و با استفاده از نقش افرینی های درست و نمادهایی قابل قبول به اثری ارزشمند در کارنامه ی هر یک از عوامل این فیلم رسیده است .

بشارت به یک شهروند هزاره سوم

اما ورود به بحث محتوایی بشارت به یک شهروند هزاره سوم با پیچیدگی هایی نیز همراه است ،اگر فیلم را با اثاری مثل جن گیر ،طالع نحس ،بچه رزماری مقایسه کنیم شاید یا باید این اثر را در قیاس با دیگر فیلم های این گونه دید یا در تقابل با انها به حساب اورد .

شاید مهمترین نکته ای که به نظرم رسید این موضوع  مهم بود که در فیلم  بشارت به یک شهروند هزاره سوم ،نیروی شر و شیطان در واقع در درون افکار نادرست و غلط انسان نشان داده می شود  در حالی که در اثار خارجی به طور معمول بیشتر نیروی شر و شیطانی  به صورت یک عامل جدا و بیرونی  از انسان به تصویر کشیده میشود .

 


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ سه شنبه نهم آبان 1391 توسط یک دوست
فیلم سینمایی من همسرش هستم به کارگردانی مصطفی شایسته و نقش افرینی نیکی کریمی و دیگر بازیگران مطرح سینما را دیدم ،شخصیت هایی که در موقعیتی خاص قرار گرفتند و به نوعی واکنش های انها نسبت به تردیدهایی که با خود به دوش می کشند.

 

در واقع فیلم نشان میدهد که اگر  بی اعتنایی و روزمرگی های طاقت فرسا  جای روابط درست انسانی را بگیرد سراشیبی تلخی در انتظار خواهد بود .

فیلم در بیان روایت قصه ای که قرار است تعریف کند با چالشهایی برخورد کرده که از همه ی انها به خوبی عبور نکرده ،شخصیت های فیلمنامه در واکنش ها و انتخاب هایی که در مسیر داستان دارند گاهی از کارکتر بودن خود دور می شوند و به تیپ نزدیک شده اند .

فیلم من همسرش هستم

از جمله نقشی که مصطفی زمانی بازی می کند به نظرم می توانست با شخصیت پردازی بهتر کمک بیشتری به روند تکامل فیلمنامه میکرد هر چند نقش اصلی همسرش شهلا هست که نیکی کریمی نقش او را بازی میکند.

 


ادامه مطلب...
صفحه اول آرشيو مطالب پست الكترونيك قالب وبلاگ

استفاده از مطالب وبلاگ درباره ی نیکی کریمی با ذکر منبع مجاز است